29.3 C
Киев
Воскресенье, 14 августа, 2022

США не мають наміру створювати кризу у відносинах з Китаєм і зберігатимуть канали спілкування відкритими

США не мають наміру створювати кризу у відносинах з Китаєм і зберігатимуть канали спілкування відкритими

Вашингтон не має наміру створювати кризову ситуацію навколо Тайваню і зберігатиме канали спілкування відкритими, повідомив представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

"Ми очікуємо, що китайська сторона продовжить вживати заходів у відповідь у довгостроковій перспективі (…) США не домагаються і не хочуть кризи. Одночасно, ми не маємо наміру "брязкати зброєю," — заявив Кірбі у вівторок під час брифінгу в Білому домі.

Коментуючи візит на Тайвань спікера Палати представників США Ненсі Пелосі, який викликав невдоволення Пекіна, Кірбі зазначив, що Вашингтон "продовжить підтримувати Тайвань, захищати принципи свободи і відкритості в азіатсько-тихоокеанському регіоні і домагатися підтримки каналів спілкування з Пекіном".

"Ми звернули увагу на низку заяв у КНР в останні години, які, на жаль, не стали для нас несподіванкою. Немає жодних підстав для того, щоб Пекін перетворював цей візит (…) на своєрідну кризову ситуацію або використав це як привід для того, щоб нарощувати агресивні дії чи військову активність у Тайванській протоці або навколо неї", — заявив Кірбі.

Він наголосив, що у Пелосі "є право відвідувати Тайвань", додавши, що США "вжили всіх необхідних заходів для гарантування її безпеки".

"Візит спікера цілком відповідає нашій прихильності до концепції "єдиного Китаю". Ми відкрито заявляємо, що наш підхід до концепції не змінився", — підсумував представник американської Ради нацбезпеки.

Раніше в МЗС КНР заявили, що візит Пелосі до Тайваню став серйозним порушенням принципів "одного Китаю" та встановлення дипвідносин між КНР і США, серйозно вплинув на політичну основу китайсько-американських відносин, у зв'язку з цим Китай висловлює рішучий протест.

Для висловлення протесту заступник глави МЗС КНР Се Фен викликав американського посла Ніколаса Бернса.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -