22.6 C
Киев
Вторник, 18 июня, 2024

Зеленський прийняв вірчі грамоти від нових послів Польщі, Австралії, Таїланду, Гани та Уганди

Зеленський прийняв вірчі грамоти від нових послів Польщі, Австралії, Таїланду, Гани та Уганди

Президент Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти від новопризначеного Посла Республіки Польща в Україні Ярослава Ґузи, Посла Австралії в Україні Пола Леманна, Посла Королівства Таїланд в Україні Ураси Монгколнавін, Посла Республіки Гана в Україні Франциски Ашіті-Одунтон та Посла Республіки Уганда в Україні Стівена Мубіру, які розпочали роботу в Україні.

Як повідомляється на сайті глави української держави в понеділок, урочиста церемонія відбулася на території Національного заповідника "Софія Київська".

Вітаючи посла Республіки Польща з початком дипломатичної місії, Зеленський подякував польському народу за підтримку України з перших днів повномасштабної війни.

"Ми вдячні за прихисток для великої кількості українців, за гуманітарну та військову допомогу", — сказав він.

Глава української держави також відзначив особистий внесок керівництва Польщі в консолідацію міжнародних зусиль на підтримку України.

Також у розмові з польським послом обговорили питання взаємодії в оборонній сфері з акцентом на ППО та інших ключових потребах сил оборони України.

Окремо торкнулися питання європейської та євроатлантичної інтеграції України та важливості підтримки Польщею просування країни на шляху до ЄС і НАТО.

Крім того, Зеленський звернув увагу на важливість підготовки двосторонньої угоди про безпеку та закликав до розблокування українсько-польського кордону.

Під час розмови з послом Австралії Полом Леманном Зеленський високо оцінив рівень відносин між двома країнами та подякував Австралії за допомогу з початку повномасштабної російської агресії.

"Дуже вдячні за вашу військову підтримку. Це було дуже важливо", — зазначив Зеленський.

Обговорили перспективи поглиблення двостороннього політико-безпекового діалогу, насамперед у контексті нагальних військових потреб України.

А у привітанні посла Королівства Таїланд Ураси Монгколнавін із початком дипломатичної місії Зеленський висловив сподівання, що відносини між двома країнами стануть ще більш міцними й успішними.

"Ми дуже вдячні вашій країні за надану під час цієї війни гуманітарну допомогу, особливо для подолання викликів в енергетиці позаминулої зими", — зазначив він.

Зеленський запросив Таїланд взяти участь в інавгураційному Глобальному саміті миру в червні у Швейцарії.

"Для нас дуже важливо залучити якомога більше країн. Ми хочемо миру. Ви побачите це, перебуваючи в Україні — як наші люди ставляться до життя. Ми не починали жодної війни, але ми маємо захистити наших людей, дітей", — запевнив він.

Під час розмови з послом Гани Францискою Ашіті-Одунтон президент подякував за підтримку України на різних міжнародних майданчиках, зокрема, під час ухвалення важливих резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

Глава держави нагадав про нещодавнє відкриття посольства України в Гані.

"Для нас дуже важливо відкрити Африку. Тривалий час ваш регіон був далеким для України, зараз ми хочемо зробити його ближчим, а наші відносини — міцнішими", — наголосив він.

Також сторони обговорили важливу роль України у світовій продовольчій безпеці, зокрема, на Африканському континенті. Зеленський наголосив, що Україна й надалі залишатиметься надійним гарантом світової продовольчої безпеки.

А під час бесіди з послом Республіки Уганда Стівеном Мубіру сторони обговорили перспективи поглиблення двосторонніх відносин у різних сферах. Зеленський наголосив на готовності України до розвитку взаємовигідного співробітництва з Угандою, зокрема, у сфері цифровізації, інформаційних технологій та освіти.

Особливу увагу в розмовах із послами Зеленський приділив підготовці до проведення інавгураційного Глобального саміту миру в Швейцарії та участі їхніх країн, зокрема африканських, в імплементації Формули миру.

Последние новости

Другие новости