13.8 C
Киев
Понедельник, 22 апреля, 2024

РУМУНІЯ ДОПОМОГЛА УКРАЇНІ ВИЖИТИ ПІД ЧАС БЛОКАДИ ПОЛЬЩЕЮ ЕКСПОРТУ АГРОПРОДУКЦІЇ

Румунія допомогла Україні вижити під час блокади Польщею експорту агропродукції

Румунія допомогла Україні вижити під час блокади Польщею експорту агропродукції, заявив президент України Володимир Зеленський.

"Дякувати Богу, з'явилася розумна Румунія і просто мені президент Румунії Клаус Йоганніс допоміг. Допоміг нашим фермерам вижити. І в нього були такі складнощі, у нього були страйки… Я вважаю, він показав прояв твердої людини, яка сказала: Цінності спочатку, а потім уже ціни", — сказав Зеленський на пресконференції у вівторок.

Також президент зазначив, що зараз у Польщі новий уряд і висловив надію на вирішення питання з блокадою зерна.

"У мене був контакт із президентом Дудою, і він вітав мене з важливими нашими святами, і навпаки — я до нього звертався. Ми вирівняли цю ситуацію. Новий уряд. Я буду вірити, що новий уряд розблокує цю всю блокаду. Вона штучна", — заявив він.

Зеленський зазначив, що "не можна політизувати питання зерна, коли в нас усе заблоковано".

"Послухайте, з квітня по вересень це було дуже складно, ми втратили сотні мільйонів доларів, ми втратили частину врожаю, ми втрачали щодня. І щодня мене запитували наші фермери: "А як? У нас заміновані поля, як хоча б вивезти щось?" І ось, що сталося, і ми почали втрачати політичні відносини", — сказав Зеленський на пресконференції у вівторок.

Президент висловив подяку польському народу за підтримку, надану Україні.

"Але ви зрозумійте, я не тряпка якась, я захищаю інтереси своєї країни під час війни. Я сказав: просто дайте нам вивезти, нам не дали вивезти. І це було неправильно. Просто неправильно", — пояснив він.

Последние новости

Другие новости