19.8 C
Киев
Четверг, 25 мая, 2023

Зеленський закликав ЄС створити фінансовий «Рамштайн» – виступ на конференції у Берліні

Зеленський закликав ЄС створити фінансовий "Рамштайн" – виступ на конференції у Берліні

Президент України Володимир Зеленський закликав країни ЄС створити фінансовий "Рамштайн" для допомоги Україні у реконструкції та відновленні економіки.

Він сказав про це у вівторок, виступаючи через відеозв'язок на міжнародній експертній конференції з відновлення та модернізації України у Берліні.

"Я вірю, що наразі можемо схвалити рішення щодо започаткування фінансового "Рамштайну" для підтримки нашої спільної стабільності. Нам потрібна фінансово-координаційна платформа, яка поєднає всі зусилля щодо відновлення нашої країни", — сказав президент.

Зеленський заявив, що Україна розробила прозорий план відновлення. "Це те, що потрібно Україні для виживання. Саме зараз. Вага нашого плану швидкого відновлення – 17 млрд доларів негайно. Це лікарні, школи, життєво важлива транспортна та енергетична інфраструктура. Ми маємо колосальні потреби у відновленні житла", — сказав він.

"Ми поки що не отримали жодного центу на швидке відновлення. Я прошу вас наблизити необхідні рішення", – заявив Зеленський.

За його словами, "вже зараз на цій конференції треба ухвалити рішення щодо допомоги для покриття дефіциту бюджету наступного року. Для України це непідйомна сума – 28 млрд доларів дефіциту. Це зарплати вчителів, лікарів, пенсії. Наше об'єднання є досить потужним, щоб реалізувати це завдання".

Зеленський наголосив, що "є російські активи, які вже заморожені й ті, які ще необхідно заморозити".

"Значна частина цих активів у юрисдикціях європейських країн. Нам потрібна компенсація, і це справедливо. Отже, нам потрібен реальний швидкий законний механізм спрямування російських активів на відшкодування збитків, завданих російською війною", — заявив він.

"Прошу вас розглядати все це з погляду безпеки. Нам потрібна безпека на землі. Ми працюємо над цим разом. Нам потрібна безпека у небі. Ми працюємо над нею, домовляючись про постачання систем ППО. Нам потрібна фінансова безпека. І наша інституційна спроможність", — сказав президент.

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Другие новости

- Advertisement -spot_img