-6.8 C
Киев
Понедельник, 5 декабря, 2022

Зеленський закликав визнати Спецтрибунал щодо злочину агресії Росії проти України

Зеленський закликав визнати Спецтрибунал щодо злочину агресії Росії проти України

Президент України Володимир Зеленський закликав визнати Спеціальний трибунал щодо злочину агресії Росії проти України та створити Міжнародний механізм для відшкодування збитків, спричинених російською війною.

"Всюди, коли ми звільняємо нашу землю, ми бачимо одне – Росія залишає по собі катівні та масові поховання убитих людей. Так було в Бучі та інших містах півночі країни після окупації. Так було в Харківській області. Те саме ми бачимо зараз і на Херсонщині", — сказав він, виступаючи у вівторок за допомогою відеозв'язку на саміті G-20.

За його словами, "на сьогодні ми маємо повну інформацію щодо чотирьохсот тридцяти дітей, убитих російськими ударами. Тільки дітей! І тільки тих, про кого ми точно все знаємо. А скільки масових поховань на тій території, яка ще досі залишається під контролем Росії? Що ми побачимо в Маріуполі?"

"Ось чому світ має визнати Спеціальний трибунал щодо злочину агресії Росії проти України і створення Міжнародного механізму для відшкодування усіх збитків, завданих цією війною. Відшкодування за рахунок російських активів, бо саме агресор повинен зробити все, щоб відновити порушену ним справедливість", — сказав Зеленський.

За його словами, "вже є запропонована нами резолюція Генасамблеії ООН щодо міжнародного механізму компенсації за збитки, спричинені російською війною. Вона проголосована. Ми просимо її застовувати. Готуємо і другу резолюцію – щодо Спецтрибуналу. Прошу вас приєднуватись і підтримати її".

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Другие новости

- Advertisement -spot_img