27.6 C
Киев
Вторник, 28 июня, 2022

Зеленський обговорив із президентом Словаччини оборонну та економічну підтримку України, посилення санкцій проти РФ

Зеленський обговорив із президентом Словаччини оборонну та економічну підтримку України, посилення санкцій проти РФ

Президент України Володимир Зеленський обговорив із президентом Словаччини Зузаною Чапутовою під час її візиту до Києва оборонну та економічну підтримку України, а також посилення санкцій проти РФ.

"Переговори були продуктивними. Ключовими темами наших переговорів було все те, що необхідно зробити для підтримки України та для захисту нашої свободи від російської агресії. Насамперед ми обговорили оборонну та економічну підтримку України, посилення санкцій проти РФ", — заявив Зеленський на брифінгу із президентом Словаччини у Києві у вівторок.

Глава держави відзначив вагомий внесок Словаччини у посилення обороноздатності України.

"Високо цінуємо надання Словаччиною нам оборонної допомоги. Наша співпраця ґрунтується на спільному баченні, що надійний мир в Україні та всій Європі може бути лише на основі повного відновлення територіальної цілісності та поваги до суверенітету нашої держави", — сказав він.

"Я отримав запевнення, що Словаччина й надалі надаватиме Україні максимальну допомогу у сфері безпеки", — додав він.

Також, за словами президента, сторони обговорили європейську інтеграцію України та подальші кроки Словаччини щодо підтримки надання Україні статусу країни-кандидата щодо членства в ЄС.

Серед тем розмови була фінансова підтримка держави, залучення Словаччини до післявоєнного відновлення України та допомога Словаччини українським переселенцям.

Співрозмовники також обговорили питання взаємодії прикордонної інфраструктури, контрольно-пропускних пунктів.

Зеленський подякував Словаччині за бажання сприяти створенню нових маршрутів та хабів для експорту продукції й товарів із України.

"Це підтримка нашої економіки в умовах блокування Росією наших портів у Чорному морі та на Азовському узбережжі. Така співпраця важлива для глобальної продовольчої безпеки", — резюмував президент.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -