18.7 C
Киев
Суббота, 28 мая, 2022

Єврокомісія в рамках шостого пакета санкцій проти РФ пропонує заборонити імпорт російської нафти

Єврокомісія в рамках шостого пакета санкцій проти РФ пропонує заборонити імпорт російської нафти

Єврокомісія (ЄК) в рамках підготовлюваного шостого пакета санкцій проти РФ вважає за необхідне заборонити імпорт усієї російської нафти до ЄС, заявила в середу голова ЄК Урсула фон дер Ляєн.

"Сьогодні ми запропонуємо заборонити всю російську нафту в Європі. Це буде повна заборона на імпорт нафти з РФ, що доставляється морем і трубопроводами, неочищеної та очищеної нафти", — сказала вона.

Водночас вона визнала, що зробити цей крок буде непросто через серйозну залежність низки членів ЄС від нафти РФ, проте ЄС "просто зобов'язаний піти на це".

За її словами, ембарго на російську нафту потрібно запроваджувати в "акуратний спосіб" із метою дати час ЄС знайти альтернативних постачальників нафти та мінімізувати вплив санкцій на нафтові ринки. Вона зазначила, що відмова від нафти та очищених нафтопродуктів із РФ має зайняти шість місяців і завершитися до кінця 2022 року.

Напередодні глава європейської дипломатії Жозеп Боррель висловив упевненість, що країни ЄС найближчими днями дадуть згоду на запровадження нових санкцій проти Росії.

У свою чергу видання Politico повідомляло з посиланням на неназваних дипломатів ЄС, що Єврокомісія запропонує заходи перехідного характеру або виключення із санкцій у сфері нафти для Словаччини та Угорщини з огляду на ступінь їхньої залежності від російської нафти та труднощі з пошуком альтернативних постачальників.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -