10.5 C
Киев
Суббота, 28 мая, 2022

Єрмак презентував послам іноземних держав план дій щодо санкцій проти РФ

Єрмак презентував послам іноземних держав план дій щодо санкцій проти РФ

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак провів онлайн-зустріч із керівництвами посольств іноземних держав в Україні, на якій презентував послам план дій щодо посилення санкцій проти Російської Федерації, напрацьований міжнародною експертною групою Єрмака-Макфола, повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Ми не такі наївні, щоб очікувати, що економічний тиск на країну-агресора призведе до швидкого завершення бойових дій. Однак цей другий фронт – фронт міжнародних санкцій – значно обмежить загарбницькі прагнення Росії. Зазвичай найкращим її пацифікатором ставала економічна скрута", – наголосив Єрмак і наголосив, що хоча Україна витримала першу, найгострішу фазу російського вторгнення, для перемоги потрібне і посилення Збройних сил, і ефективна санкційна політика проти РФ.

За словами Єрмака, поданий послам план спрямований на те, щоб позбавити Росію фінансів, виробничих можливостей і технологій, що використовуються для війни, та змусити РФ зосередитися на подоланні своїх внутрішніх проблем, а російських громадян – платити за сприяння агресії.

"Потрібні злагоджені, комплексні та ефективні дії широкого спектра. Ми маємо змусити санкції працювати без збоїв та імітацій проти цілих секторів російської економіки", – впевнений він.

Насамперед ідеться про повне нафтогазове ембарго, необхідність запровадження схеми, яка позбавить Росію доступу до коштів за експорт нафти та газу.

Серед інших пунктів Плану Єрмак назвав всеосяжні санкції проти фінансових установ Росії та Білорусі, внесення РФ до чорного списку FATF і списку держав – спонсорів тероризму. Обмеження мають стосуватися також експортно-імпортних і страхових операцій та передбачати транспортні заходи на кшталт повного перекриття морського сполучення.

Окремо він наголосив на важливості посилення прозорості й поглиблення координації між країнами – учасниками санкцій. Особливу увагу слід приділяти впровадженню механізмів вторинних санкцій, які мають бути націлені на посередників, котрі надають послуги у схемах ухилення від обмежень.

"Я думаю, що озброєння та санкційна політика є найважливішими інструментами підтримки з боку ваших держав України та всього вільного демократичного світу, який сьогодні захищає наша країна, щоб припинити цю війну", — наголосив Єрмак.

У свою чергу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав держави, що стояти пліч-о-пліч з Україною, взяти за правило, що немає жодних табу щодо санкцій, доки Росія не буде зупинена.

Глава МЗС також запропонував країнам-партнерам прийняти План Єрмака-Макфола як дорожню карту щодо того, які саме санкції мають бути застосовані проти РФ.

Крім того, він звернув увагу на важливість спонукання бізнесу цих країн до якнайшвидшого виходу з Російської Федерації.

"Україна та українці діють зараз рішуче та жертвують собою заради перемоги в цій війні. Ми дякуємо за те, що ви стоїте поруч із нами, і просимо вас робити все, щоб якомога швидше припинити цю війну", – зазначив Кулеба.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -