18.7 C
Киев
Четверг, 30 июня, 2022

ЄК пропонує країнам-партнерам ЄС приєднатися до її ініціативи криміналізувати обхід санкцій

ЄК пропонує країнам-партнерам ЄС приєднатися до її ініціативи криміналізувати обхід санкцій

Країнам-партнерам ЄС варто було б слідом за Брюсселем розцінювати порушення санкційного режиму Євросоюзу як злочин, вважає член Єврокомісії (ЄК) з питань юстиції Дідьє Рейндерс.

"Як і у випадку самих санкцій, очевидно, що необхідно якнайширше застосування (державами-партнерами — ІФ) тих самих механізмів, що й у ЄС, включаючи ті, які запропоновані наразі щодо конфіскацій", — сказав єврокомісар на пресконференції у Брюсселі у середу.

Рейндерс представляв пропозицію ЄК, згідно з якою порушення санкційного режиму варто вважати злочином на рівні ЄС. Пропозиція, як вважають у Єврокомісії, дасть змогу створити загальноєвропейські правила, "завдяки яким стане простіше розслідувати, висувати обвинувачення та карати за порушення санкцій, причому — у всіх країнах ЄС". Також очікується, що додавання до переліку "єврозлочинів" порушень обмежувальних заходів легалізує конфіскацію авуарів.

Криміналізація обходу санкцій, пояснив член ЄК, дасть змогу конфіскувати активи через правопорушення кримінального порядку.

За словами Рейндерса, скоординовані з країнами-партнерами кроки також важливі, коли йтиметься про "передачу конфіскованих коштів для відновлення (України — ІФ) і для компенсації, хоча б на перший час, постраждалим" від військової агресії Росії в Україні.

Він повідомив, що відповідні контакти вже здійснювалися, зокрема, зі США та в рамках групи G7, а також з іншими країнами-партнерами обговорювалося питання, як "насамперед застосовувати одноманітним порядком санкції, а потім перейти до одноманітного визначення криміналізації спроб обходу санкцій", чи то через партнерів із бізнесу, адвокатів чи, наприклад, банкірів.

"У низці країн-партнерів дуже корисно було б переслідувати за судом, зокрема банкірів, які допомагають обходити санкції", — пояснив єврокомісар з юстиції.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -