-0.2 C
Киев
Среда, 29 марта, 2023

Венеціанська комісія оприлюднила висновки щодо законопроєкту про реформу Конституційного Суду

Венеціанська комісія оприлюднила висновки щодо законопроєкту про реформу Конституційного Суду

Венеціанська комісія оприлюднила оновлені висновки щодо законопроєкту №7662 про реформу Конституційного Суду, який Верховна Рада ухвалила минулого тижня.

В оприлюдненому документі комісія уточнює два пункти законопроєкту, що стосуються організації роботи Дорадчої групи експертів, до завдань якої входить оцінювання моральних якостей та рівня компетентності кандидатів на посаду судді КС у сфері права.

Згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії, до Дорадчої групи має бути включено сьомого члена з числа незалежних міжнародних експертів. В ухваленому парламентом законопроєкті передбачено шість членів Дорадчої групи — три незалежні експерти від міжнародних партнерів і три представники України. Крім того, чинний законопроєкт не дозволяє групі ухвалювати рішення без голосів від українських представників. Сьомий незалежний експерт дасть змогу нівелювати політичний вплив на комісію.

Також Венеціанська комісія наполягає, що рішення Дорадчої групи мають бути обов'язковими, а кандидати, які не пройшли перевірку групи, не можуть бути призначені суддями Конституційного Суду.

Венеціанська комісія на пленарному засіданні також не підтримала термінового висновку, підготовленого Бюро Венеціанської комісії, а затвердила окремий висновок. Це вдруге в історії, коли комісія не підтримала терміновий висновок щодо України.

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Другие новости

- Advertisement -spot_img