20.9 C
Киев
Среда, 25 мая, 2022

Україна стала фортецею на кордоні НАТО й має бути в альянсі — Порошенко

Україна стала фортецею на кордоні НАТО й має бути в альянсі - Порошенко

Народний депутат фракції "Європейська солідарність", п'ятий президент (2014-2019) України Петро Порошенко зазначає, що українська армія вже довела свою ефективність на рівні натовських стандартів під час протистояння з РФ, тому Українська держава має бути в Північноатлантичному альянсі, що гарантує мир, повідомляється на сайті "Європейської солідарності" в середу.

"Битва України набагато більша за Україну… Де-факто за 8 років російської агресії Україна перетворилася на фортецю на східному фланзі НАТО. Саме ми не дозволяємо Путіну перекинути його війну на інші країни. Українська армія неодноразово доводила, що воює в стилі НАТО. І я пишаюся тим, що з 2014 року під моїм командуванням і за допомогою наших союзників по НАТО ми не втрачали часу, щоб створити нову українську армію з повного нуля", – сказав Порошенко на онлайн-виступі під час міжнародної конференції "НАТО після Мадрида: уроки України", що відбулася в Болгарії.

Політик закликав напередодні саміту НАТО в Мадриді розглядати Україну як найвідданішого союзника НАТО. "На полі бою ми довели, що відповідаємо критеріям ПДЧ на 100%. Якщо ми на це не заслуговуємо, то хто заслуговує? Настав час для НАТО вивчити урок Бухареста. І настав час для НАТО навчитися мужності України", – сказав він.

Порошенко наголосив, що наразі Україна потребує більше важкої зброї, актів про лендліз від союзників, зокрема Болгарії, а також необхідно посилити санкції проти РФ. "Ми повинні зупинити Путіна в Україні й зупинити його сьогодні. Інакше російські танки та крилаті ракети можуть з’явитися деінде, навіть у Болгарії. Не недооцінюйте цей виклик. Чим більше Україна отримає зброї, чим більше західної підтримки надійде в Україну, чим більше санкцій буде проти Росії, тим швидше закінчиться ця війна", – закликав він.

За словами Порошенка, "де НАТО – там мир, де Росія – там війна, а щодо нас, то ми в Україні хочемо миру".

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -