24.7 C
Киев
Четверг, 30 июня, 2022

У ЄС думають про те, щоб нафтове ембарго проти РФ поки що не торкалося постачання для Угорщини нафтопроводом «Дружба» — ЗМІ

У ЄС думають про те, щоб нафтове ембарго проти РФ поки що не торкалося постачання для Угорщини нафтопроводом "Дружба" - ЗМІ

У Брюсселі обговорюють план, що передбачає відстрочку заборони на постачання російської нафти нафтопроводом "Дружба" до Угорщини, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на джерела.

"Лідери країн ЄС разом із Єврокомісією та Єврорадою обговорюють план, згідно з яким постачання нафти трубопроводом "Дружба" буде звільнено на обмежений період часу від ембарго на постачання нафти", — пише агентство з посиланням на джерела.

При цьому Bloomberg зазначає, що "деякі лідери країн ЄС схиляються до варіанту, за якого вони заборонять імпорт російської нафти морем і при цьому — тимчасово дозволять постачання важливим трубопроводом. Це дасть Угорщині більше часу (на підготовку до відмови від нафти з РФ — ІФ-У)".

При цьому агентство не зазначає на який термін пропонується вивести "Дружбу" з-під санкцій.

ЄС 4 травня оголосив про плани заборонити імпорт російської нафти та нафтопродуктів державами-членами протягом шести місяців. Для набуття ембарго чинності потрібно одностайне схвалення. У разі ухвалення цього рішення зупиниться транспортування нафти нафтопроводом "Дружба".

Угорщина неодноразово заявляла, що виступає проти впровадження різкого нафтового ембарго без продуманої альтернативи, оскільки вона не може гарантувати безперебійне функціонування своєї економіки без російської нафти, і що 65% нафти надходить до Угорщини з Росії через нафтопровід "Дружба".

На початку наступного тижня відбудеться саміт лідерів країн ЄС. На думку спостерігачів, не виключено, що нафтове ембарго проти РФ стане однією із тем зустрічі. При цьому, як повідомлялося, прем'єр Угорщини Віктор Орбан раніше цього тижня закликав не вносити це питання до порядку денного саміту.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -