15.5 C
Киев
Среда, 31 мая, 2023

У НАТО не вистачає політичної волі для ухвалення рішення про вступ України — Кулеба

У НАТО не вистачає політичної волі для ухвалення рішення про вступ України - Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що в НАТО не вистачає політичної волі для ухвалення рішення про вступ України, і закликає "визнати реальність і зробити так, щоб це сталося".

"Усім хто говорить, що вступ України до НАТО неможливий, я б радив подивитися на кейс Фінляндії. Фінляндія — член НАТО. Рік тому було неможливо уявити, що це станеться. Але тепер, коли з'явилася політична воля, Фінляндія в НАТО. І ми пишаємося ними. Тому все можливо, коли є політична воля, все інше другорядне. Політична воля — основоположна річ. Але так, політичної волі в Альянсі не вистачає", — сказав Кулеба в інтерв'ю CNN.

Міністр зазначив, що від саміту НАТО в Бухаресті 2008 року було озвучено багато аргументів, чому Україна не може вступити до НАТО.

"Історія показала, що всі ці аргументи помилкові. Нарешті настав час визнати реальність і здійснити це", — наголосив він.

За словами голови МЗС, членство України в НАТО "не може зупинити війну, але це може допомогти запобігти війнам у Європі та євроатлантичному просторі в майбутньому".

"Доти, доки Україна залишатиметься поза НАТО, перебуваючи близьким другом, найповажнішим союзником, спеціальним партнером або в якійсь іншій сурогатній формі співробітництва, існуватиме ризик повторення російської агресії проти України. Саме тому стратегічно розумно виключити такий ризик із міжнародного порядку денного. Якою б не була ціна збереження миру, ціна відновлення миру завжди вища", — заявив міністр.

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Другие новости

- Advertisement -spot_img