29.1 C
Киев
Воскресенье, 14 августа, 2022

У Нацраді з відновлення України готують зміни до Конституції – нардеп

У Нацраді з відновлення України готують зміни до Конституції – нардеп

Підгрупи Національної ради з відновлення України від наслідків війни працюють над змінами до Основного закону, повідомила представник Верховної Ради у Конституційному Суді (КС) Ольга Совгиря (фракція "Слуга народу").

"На даний час підгрупи Національної ради вже працюють над розробкою відповідних пропозицій змін до Конституції України, а також над розробкою Кодексу конституційного судочинства", — написала Совгиря у вівторок у телеграмі.

Вона зазначила, що згідно з оприлюдненими планами щодо відновлення України у воєнний та післявоєнний періоди, першочерговим завданням у сфері конституційної юстиції є вирішення питання щодо добору суддів Конституційного Суду.

"Але на цьому заходи з реформи регулювання діяльності Конституційного Суду не закінчуються. В короткостроковій перспективі передбачається запровадити додатковий перехідний період для втрати чинності законами, які визнаються Конституційним Судом як неконституційні в умовах воєнного стану — протягом трьох місяців після завершення воєнного стану. Також передбачаються заходи з підвищення прозорості діяльності КСУ через розширення переліку інформації про його діяльність, яка підлягатиме періодичному оприлюдненню", — зазначила народний депутат.

За її словами, у середньостроковій та довгостроковій перспективі передбачається доопрацювати процедури притягнення суддів Конституційного Суду до дисциплінарної відповідальності; удосконалити процедури діяльності КС; порядок розгляду справ конституційного провадження; підвищити ефективність моніторингу дотримання суддями КС антикорупційного законодавства.

"Реалізація цих завдань передбачає внесення змін як до поточного законодавства, так і до Конституції України — протягом 2022-2026 років", — зазначила Совгиря.

Джерело: https://t.me/VRU_CCU_news/506

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -