23.7 C
Киев
Вторник, 30 мая, 2023

Шведські праві партії представили коаліційний уряд

Шведські праві партії представили коаліційний уряд

Новий прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон представив у вівторок склад правоцентристського коаліційного уряду країни, що складається з трьох партій, повідомляє Associated Press.

Новий кабмін складається з 24 міністрів, серед них 13 – чоловіки, 11 – жінки. До нього увійшли 13 представників Поміркованої партії, шість – християнські демократи, п'ять – представники Ліберальної партії. На посаду міністра закордонних справ призначено Тобіаса Більстрьома з Поміркованої партії, на посаду міністра оборони — його однопартійця Поля Йонсона. Міністром енергетики призначено лідера християнських демократів Еббу Буш, міністром фінансів — представника Поміркованої партії Елізабет Свантессон.

Під час виступу в парламенті новий прем'єр заявив, що підтримує прагнення Швеції до НАТО, і що його уряд буде відданий виконанню угоди з Туреччиною, укладеної його попередниками, і покликаний позбавити підтримки Швеції курдських угруповань, які Анкара вважає терористичними.

"Разом із Фінляндією Швеція завершить вступ до НАТО", — сказав він.

Крістерссон також пообіцяв переглянути кримінальний кодекс країни та розширити повноваження поліції для боротьби зі злочинними угрупованнями.

"У жодній іншій країні Європи немає такого зростання насильства як у Швеції: цього року до цієї миті сталося 53 інциденти зі стріляниною, які спричинили жертви. Уряд розпочинає найбільшу в історії Швеції боротьбу проти організованої злочинності", — заявив він.

Також Крістерссон пообіцяв змінити підхід до імміграції: це, ймовірно, покладе край ліберальній міграційній політиці країни, зазначає агентство. "Іміграція до Швеції стала нестійкою, її результат — погана інтеграція, безробіття, зниження рівня безпеки та інші проблеми", — вважає він.

Associated Press зі свого боку зазначає, що з новим складом уряду у Швеції стався різкий розворот у бік правих партій — останні вісім років при владі була партія лівих центристів соціал-демократів.

На парламентських виборах, що відбулися у Швеції 11 вересня, перемогу здобув блок правих партій, до якого входить і Поміркована коаліційна партія.

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Другие новости

- Advertisement -spot_img