29.1 C
Киев
Воскресенье, 14 августа, 2022

Президент України зустрівся у Києві з главою МЗС Естонії

Президент України зустрівся у Києві з главою МЗС Естонії

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із призначеним главою МЗС Естонії Урмасом Рейнсалу, який перебуває в Україні з першим закордонним візитом, повідомляє пресслужба президента.

"Глава держави подякував міністру за цей сигнал солідарності з Україною. Водночас він зазначив, що підтримку з боку Естонії доводити не потрібно, українці знають про неї і цінують її", — йдеться у повідомленні.

За словами Зеленського, під час візиту Урмаса Рейнсалу до прикордонного міста Овруч Житомирської області було закладено капсулу з нагоди початку будівництва першого дитячого садка у рамках Fast Recovery plan. Це перший із 15 об'єктів загальної інфраструктури, які Житомирська ОВА передала на розгляд уряду Естонії для допомоги у відновленні області.

"Усі відновлення – ми розуміємо, що це велика сума, велика робота і тривалий час, і основні роботи будуть після того, як закінчиться війна. Але є екстрена допомога, яка потрібна зараз перед початком навчального року освітнього процесу. Це будівництво, відновлення шкіл та дитячих садків, університетів, а також будинків для вимушено переміщених осіб", – наголосив глава держави.

Він наголосив, що Україна отримала підтвердження щодо участі у реалізації плану відновлення від багатьох держав, але Естонія першою розпочала реалізацію проєкту.

"Хочу подякувати вам за те, що ви започаткували цей процес. Для нас це перша ластівка. Ми вдячні за те, що робота почалася саме з вашої держави. Дякую уряду Естонії та естонцям", – додав Зеленський.

Президент також нагадав, що це не єдиний випадок, коли Естонія першою підтримує Україну, оскільки вона була однією з перших держав, яка підтримала Україну в питанні надання зброї.

"Це найважливіший пріоритет сьогодні на полі бою. Особливо це відчувалося на початку війни, коли світ ще не був об'єднаний своєю допомогою. Але було кілька країн, які допомагали з першого дня", — уточнив глава держави.

Крім того, він наголосив на важливості для України послідовної підтримки з боку Естонії санкційної політики проти країни-агресора, а також євроінтеграційного курсу української держави.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -