9.3 C
Киев
Воскресенье, 2 апреля, 2023

Президент Литви: ЄС має розпочати переговори з Україною про вступ уже цього року

Президент Литви: ЄС має розпочати переговори з Україною про вступ уже цього року

Президент Литви Гітанас Науседа переконаний, що Європейський Союз має розпочати з Україною переговори про вступ до Союзу вже цього року.

У вівторок у Страсбурзі на спільному з президентом Європейського парламенту Робертою Мецолою підході до преси він сказав: "Україна належить Європейському Союзу — українці довели це вже багато разів. І наше завдання — допомогти їм досягти цієї цілі, провести всі необхідні реформи для того, щоб приєднатися до Європейського Союзу. Я вітаю заяву, яку ви, мадам президентка, зробили щодо переговорів про вступ — ми маємо націлитися, щоб розпочати переговори про вступ уже цього року".

Науседа переконаний, що європейська перспектива — це те, що "дає надію і силу українському народу, який бореться на полі бою за свою свободу". "Також важливо продовжувати чинити тиск на Росію і продовжувати застосовувати послідовну політику санкцій. Ці санкції мають бути болючими, і не має бути місця для їх обходу", — продовжив він.

Крім того, президент Литви наполягає на тому, що необхідно шукати можливості притягнути до відповідальності Росію за вчинення в Україні злочинів агресії. "Я схвалюю резолюцію Європейського парламенту щодо створення спеціального трибуналу", — окреслив він свою позицію з цього питання.

Науседа також наголосив на важливості об'єднання зусиль у боротьбі з російською дезінформацією та переглядом історії. "Є необхідність у спільній політиці ЄС щодо історичної пам'яті. Ми маємо робити більше", — сказав президент Литви.

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Другие новости

- Advertisement -spot_img