33.1 C
Киев
Среда, 29 июня, 2022

Порошенко запропонував чотири шляхи розблокування експорту українського продовольства на світовий ринок

Порошенко запропонував чотири шляхи розблокування експорту українського продовольства на світовий ринок

Лідер партії "Європейська солідарність", народний депутат Петро Порошенко запропонував чотири варіанти розблокування експорту українського зерна та продовольчих товарів на світові ринки, повідомляється на сайті політсили в неділю.

"Варіант перший – позиція ООН про зустрічне блокування торговельного флоту Росії, якщо не буде розблокована Україна. Другий – безпека торговельного флоту має бути гарантована конвоями НАТО з ударами у відповідь. Третій – постачання протиповітряних, протикорабельних озброєнь для українських Збройних сил, і вони самі розблокують. І четвертий – сухі порти на західному кордоні", – сказав Порошенко із трибуни Верховної Ради.

Він також зазначив, що ці варіанти можуть бути об'єднані.

Політик зазначив, що відновлення постачання на світові ринки українського зерна та експорту харчових продуктів є питанням національної безпеки. " Бо це одне з головних джерел надходжень валюти до українського бюджету, у тому числі й для фінансування армії. І це є одним із джерел харчової продукції для світу. Експорт більше 22 мільйонів тон українського зерна принесе мільярди доларів валютних надходжень", – сказав Порошенко.

Лідер "Євросолідарності" констатував, що перед загрозою голоду опинилася п'ята частина населення світу.

"Путін настільки збожеволів у війні проти України, яку він точно не зможе виграти, що погрожує всім ядерною війною, хімічною, бактеріологічною, а зараз хоче поставити на коліна світ перед загрозою голоду. Москва має величезний досвід організації голодоморів. Але якщо досі це робилося в Україні, сьогодні це може розповсюдитись на весь світ…Для цього росія оголосила острів Зміїний як частину свого суверенітету, а Чорне море – внутрішніми водами, на що ми хочемо звернути увагу Туреччини, Болгарії, Румунії, інших країн НАТО", – наголосив політик.

На його переконання, розблокування українських портів – це сценарій, де Україна, НАТО та Європа мають перемогти.

"Маємо негайно скликати спецсесію Генасамблеї ООН для обговорення світової продовольчої кризи. Це є прямий наслідок російської агресії", – закликав Порошенко.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -