6.5 C
Киев
Понедельник, 27 марта, 2023

Порошенко закликав НАТО розпочати переговори про вступ України до Альянсу

Порошенко закликав НАТО розпочати переговори про вступ України до Альянсу

П'ятий президент України, народний депутат (фракція "Євросолідарність") Петро Порошенко під час виступу на міжнародній конференції безпеки у Вісбі на острові Готланд (Швеція) закликав НАТО розпочати переговори з Україною про повноцінний вступ країни до Альянсу.

Як повідомляє пресслужба "Євросолідарності", під час виступу нардеп зазначив, що зараз Україна є "парасолькою безпеки" для Європи і НАТО, і їй потрібна швидка і рішуча підтримка союзників.

Порошенко також зазначив, що будь-які інші варіанти "безпечних гарантій" грають на користь РФ і Володимира Путіна.

"Досить говорити про "гарантії безпеки", це абсолютно шкідливий меседж. Коли я став президентом у 2014 році, я взяв групу своїх радників, щоб з’ясувати, як ми можемо використати гарантії безпеки з Будапештського меморандуму. Ніяк! Це лише сигнал про те, як допомогти путіну уникнути членства України в НАТО", – вважає Порошенко.

За його словами, рівень підтримки членства в Альянсі серед українців перевищує 75%.

"Нам більше не потрібен План дій щодо членства, нам потрібен початок переговорів щодо членства. Я не вірю в Бухарестську декларацію про відкритість дверей до НАТО. Двері в НАТО для нас закриті. І це несправедливо по відношенню до українського народу, до народів Європи, до народів держав-членів НАТО, тому що тепер Україна є "парасолькою" для НАТО", – зазначив нардеп.

П'ятий президент закликав союзників по НАТО "брати приклад з країн Балтії, що демонструють однозначну підтримку євроатлантичних прагнень України".

"А щодо скептиків – якщо ви не можете сказати "так", будь ласка, мовчіть. Ми робимо все можливе, щоб перед самітом у Вільнюсі ми могли заручитися одностайною підтримкою держав-членів Альянсу", – наголосив Порошенко.

"Я залишаюся оптимістом – Україна буде в НАТО. Україна буде найкращою армією Європи. Нам потрібна ваша єдність і солідарність з Україною", – додав він.

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Другие новости

- Advertisement -spot_img