-2.4 C
Киев
Суббота, 28 января, 2023

Питання членства України в НАТО не може бути викреслене з порядку денного — Науседа

Питання членства України в НАТО не може бути викреслене з порядку денного - Науседа

Президент Литви Гітанас Науседа наголошує на важливості просування в процесі євроатлантичної інтеграції України.

"Сьогодні війна триває. І порушується територіальна цілісність України. Спершу необхідно її відновити. Водночас членство України в НАТО не може бути викреслено з порядку денного. Ми маємо узгодити алгоритми та формули, які ми використовуватимемо, щоб рухатися далі в цьому аспекті", – заявив Науседа на пресконференції з президентами України та Польщі у Львові.

Він наголосив, що Литва зі свого боку робить усе можливе, щоб Україна змогла скористатися принципом "відкритих дверей", який пролунав на саміті НАТО в Бухаресті в 2008 році.

"Через 14 років немає прогресу щодо України. І саме тому ми сьогодні говорили (з президентом України та Польщі – ІФ-У) про гарантії безпеки, які могли б бути надані Україні на наступному саміті НАТО. Щоб Україна відчувала себе у більшій безпеці та відчувала підтримку з боку НАТО. І щоб ми могли говорити про політичну співпрацю між Україною та НАТО", — сказав президент Литви.

Він також висловив побажання, щоб такі зустрічі глав держав Люблінського трикутника стали ще одним свідченням політичної співпраці та волі України, Польщі й Литви.

"На таких зустрічах ми могли б обмінюватися інформацією та говорити про досягнення, зокрема у сфері євроатлантичної інтеграції", — резюмував Науседа.

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Другие новости

- Advertisement -spot_img