10.5 C
Киев
Суббота, 28 мая, 2022

Опитувальник щодо вступу до ЄС заповнений Україною повністю

Опитувальник щодо вступу до ЄС заповнений Україною повністю

Опитувальник із вступу до Європейського Союзу, який голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн передала під час візиту до Києва 9 квітня президенту України Володимиру Зеленському, заповнено повністю, повідомив заступник голови Офісу президента Ігор Жовква.

"Як і обіцяв президент голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, коли вона відвідувала 9 квітня Україну, українська сторона заповнить опитувальник. На сьогодні минув тиждень. І сьогодні можу констатувати, що документ з української сторони заповнений", — повідомив Жовква в ефірі загальнонаціонального телемарафону в неділю.

За його словами, після отримання заповненого опитувальника Європейська комісія готуватиме рекомендацію щодо виконання Україною копенгагенських критеріїв вступу до ЄС. Україна, у свою чергу, розраховує на набуття статусу країни-кандидата на вступ до ЄС вже в червні поточного року.

"Чекаємо, що рекомендація буде позитивною, а далі м'яч буде на стороні держав-членів ЄС. У червні відбудеться засідання Європейської Ради, де ми очікуємо надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС… Далі маємо розпочатися переговори про вступ. І, коли ми такі переговори проведемо, можна вже говорити про повноцінне членство України в ЄС", — сказав він.

"Ми говоримо про прискорену процедуру. Ми не можемо дозволити собі 10-15-20 років таких переговорів. Переговори мають бути проведені швидко. Україна на це заслуговує, і більшість держав-членів ЄС нас у цьому підтримують", — додав Жовква.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -