18.7 C
Киев
Среда, 29 июня, 2022

МЗС України засудило указ президента РФ про видачу російських паспортів на окупованих територіях

МЗС України засудило указ президента РФ про видачу російських паспортів на окупованих територіях

Міністерство закордонних справ України засуджує указ президента Російської Федерації про незаконну паспортизацію жителів тимчасово захоплених російською армією територій у Херсонській та Запорізькій областях.

"Незаконна паспортизація на Херсонщині та Запоріжжі, так само як і в Криму та на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей, є грубим порушенням суверенітету і територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права, а також зобов'язань РФ як держави-окупанта, відповідно до статті 45 Гаазької конвенції 1907 року та статті 47 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року. Указ президента Росії є юридично нікчемним та не матиме правових наслідків, зазначено в заяві МЗС України.

У міністерстві наголосили, що примусова паспортизація українців у Херсонській та Запорізькій областях є черговим свідченням злочинної мети війни Росії проти України – загарбання українських територій для їхньої подальшої окупації та інтеграції в російське правове, політичне та економічне поле.

"Україна закликає міжнародне співтовариство зупинити Росію, яка скоює злочини проти України та українців у масштабах, незнаних у Європі з часів Другої світової війни. Ми вимагаємо негайно ухвалити шостий пакет санкцій ЄС, який включатиме ембарго на російську нафту, а також розпочати роботу над сьомим санкційним пакетом. Російський режим має бути притягнутий до відповідальності, а російська військова машина має бути позбавлена фінансових ресурсів", — наводять у МЗС слова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

Міністерство також закликало міжнародних партнерів прискорити ухвалення рішень про подальше надання Україні озброєння, насамперед реактивних систем залпового вогню, для захисту українських територій від агресії Росії.

"Зволікання лише заохочуватиме режим Путіна до подальших злочинів проти України і руйнування миру та безпеки в Європі", — наголосили в МЗС.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -