14.7 C
Киев
Среда, 24 мая, 2023

Міністри фінансів G7 обговорили Китай, забезпечення санкційного режиму щодо РФ, кібербезпеку

Міністри фінансів G7 обговорили Китай, забезпечення санкційного режиму щодо РФ, кібербезпеку

Економічна політика Китаю, кібербезпека, гарантії стабільних постачань товарів і проблеми в банківській сфері стали темами для обговорення міністрів фінансів країн G7 і голів центробанків у Ніїґаті (Японія), повідомляє у п'ятницю Associated Press (AP).

Також, за даними AP, учасники зустрічі в Ніїґаті заявляли, що говоритимуть про те, як не давати третім країнам обходити санкції щодо Росії.

Триденні переговори відбулися за зачиненими дверима. Ці консультації стали останніми в серії міністерських зустрічей між представниками G7 напередодні зустрічі лідерів G7 у Хіросімі 19-21 травня.

Тоді як однією з тем обговорень у Ніїґаті став "економічний примус" Китаю, в Пекіні піддали критиці формат G7. Так, напередодні представник МЗС КНР Ван Веньбінь заявив, що "країни G7 вимагають від Китаю діяти за міжнародними правилами, однак вони самі порушують і руйнують ці правила".

Він пояснив, що "міжнародні правила, про які говорить G7, — це правила західної ідеології та цінностей, правління невеликої кліки, яка ставить на перше місце США".

У свою чергу перед початком переговорів міністр фінансів США Джанет Єллен запевняла, що економічні обмеження стосовно КНР Вашингтон запроваджує лише задля нацбезпеки, і вони не спрямовані на стримування й підрив економічного розвитку Китаю.

При цьому, говорячи про "економічний примус", Єллен згадала заходи Пекіна щодо обмеження доступу товарів з Австралії на китайський ринок.

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Другие новости

- Advertisement -spot_img