20.2 C
Киев
Пятница, 27 мая, 2022

Макрон обговорив з Орбаном перспективу запровадження ембарго ЄС на російську нафту

Макрон обговорив з Орбаном перспективу запровадження ембарго ЄС на російську нафту

Президент Франції Еммануель Макрон провів у вівторок телефонну розмову з угорським прем'єр-міністром Віктором Орбаном з метою досягти домовленості з Будапештом щодо проекту ембарго ЄС на нафту з РФ, яке блокує Угорщина, повідомив телеканал RTBF із посиланням на уряд Угорщини.

Розмова Макрона з Орбаном мала на меті обговорити "в дусі солідарності гарантії (…), необхідні для умов постачання нафти" деяких держав-членів, наводить телеканал повідомлення Єлисейського палацу.

Раніше у вівторок про контакт французького президента з главою угорського уряду повідомив держсекретар при МЗС Франції, що головує в Раді ЄС, Клеман Бон. "Деякі країни, як Угорщина, дуже залежні, ще більше, ніж інші європейські країни, від цього виду енергії. Отже, триває пошук рішень, і сьогодні кілька європейських лідерів, серед яких (президент Франції) Еммануель Макрон та (голова Єврокомісії) Урсула фон дер Ляєн, розмовлятимуть із (прем'єр-міністром Угорщини) Віктором Орбаном, щоб знайти рішення", — пояснив високопоставлений французький чиновник.

Питання нафтового ембарго обговорюється у зв'язку з підготовкою шостого пакета санкцій ЄС стосовно РФ.

Напередодні в Будапешті побувала фон дер Ляєн для бесіди з Орбаном. За її оцінкою, в дискусії з угорською стороною досягнуто прогресу. У вівторок офіційний представник ЄК Ерік Мамер прокоментував журналістам результат її візиту до Угорщини. Він повідомив, що фон дер Ляєн обговорювала з Орбаном питання, пов'язані з "безпекою енергетичного постачання ЄС та Угорщині в контексті дискусій навколо пропозиції комісії про додаткові санкції стосовно російських нафти та нафтопродуктів".

"Ми визнаємо, що Угорщина, як і інші країни без виходів до моря, у яких склалася певна залежність від Росії, перебувають в особливих умовах, що потребують розробки специфічних рішень. Цьому було присвячено обмін думками, який виявився дуже конструктивним і дає змогу визначити низку напрямів, за якими триватиме спільна робота", — сказав Мамер.

При цьому він уточнив, що терміни такої роботи не визначалися під час цих переговорів. Дискусія відбувалася щодо напрямів, які мають стати предметом спільного вирішення з різними аспектами, зокрема такими очевидними, як інфраструктура доставки нафти замість нинішньої. Порушувалися такі питання, як запаси нафти та нафтопереробні заводи. "І в ширшому плані обговорювалися всі питання реформування (угорської) енергетичної системи, щоб можна було здійснити цей перехід до незалежності від російських джерел", — сказав Мамер.

"Ми сформулюємо специфічні пропозиції з різними термінами, залежно від різних ситуацій держав. Але терміни під час цієї зустрічі не обговорювалися", — уточнив представник ЄК.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -