28.7 C
Киев
Четверг, 30 июня, 2022

Макрон і Шольц закликали Путіна піти на серйозні прямі переговори із Зеленським

Макрон і Шольц закликали Путіна піти на серйозні прямі переговори із Зеленським

Президент Франції Емманюель Макрон і канцлер ФРН Олаф Шольц під час телефонної розмови в суботу з Володимиром Путіним закликали президента Росії до негайного перемир'я та відведення військ з України.

Як повідомляє служба німецького уряду, розмова відбулася з ініціативи Франції та Німеччини та тривала 80 хвилин. "Канцлер і президент Франції закликали до негайного перемир'я та відведення російських військ. Вони закликали президента Росії піти на серйозні прямі переговори з президентом України та знайти дипломатичне вирішення конфлікту", — йдеться в повідомленні.

Макрон і Шольц також закликали Путіна "забезпечити покращення гуманітарного стану цивільного населення" та "позитивно відзначили відданість президента Росії поводженню з полоненими військовими відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевських конвенцій, та забезпечення необмеженого доступу для Міжнародного комітету Червоного Хреста".

Крім того, лідери Німеччини та Франції також говорили з президентом Путіним про глобальну продовольчу ситуацію, "яка особливо загострилася в результаті агресивної війни з боку Росії". "Президент Путін запевнив, що хоче дозволити експорт зерна з України, особливо морем. Президент Путін пообіцяв, що не буде використовувати для розмінування пояса, створеного для захисту українських портів, щоб дозволити експорт зерна морським транспортом. Канцлер, президент Макрон і президент Путін погодилися з центральною роллю Організації Об'єднаних Націй у досягненні та реалізації угоди з цього питання", — йдеться в релізі федерального уряду.

У свою чергу Єлисейський палац також повідомив, що Макрон і Шольц під час телефонної розмови з Путіним закликали звільнити 2500 українських військовополонених із "Азовсталі".

Крім того, Макрон та Шольц закликали Путіна до прямих переговорів із президентом України Володимиром Зеленським.

Макрон і Шольц закликали співрозмовника "терміново зняти блокаду з Одеси, щоб дати можливість експорту українського зерна для запобігання світовій продовольчій кризі". Вони взяли до уваги готовність РФ пускати в цей порт іноземні судна для вивезення зерна, повідомив Єлисейський палац.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -