33.1 C
Киев
Среда, 29 июня, 2022

Кулеба: Настане час, коли ми вільно говоритимемо про причини, чому РФ погодилася на операцію з евакуації з «Азовсталі»

Кулеба: Настане час, коли ми вільно говоритимемо про причини, чому РФ погодилася на операцію з евакуації з "Азовсталі"

Настане час, коли Україна вільно говоритиме про причини, чому РФ погодилася на операцію з евакуації з "Азовсталі", повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Евакуація цивільних та солдатів з "Азовсталі" в Маріуполі — це диво. Я можу відверто сказати, що ми вдячні Генеральному секретарю ООН (Антоніу Гутеррешу – ІФ) та Червоному Хресту за сприяння цьому процесу. Президенту Зеленському знадобилося багато телефонних дзвінків та багато годин складних обговорень і прийняття рішень. Але, зрештою, все спрацювало. Настане час, коли ми будемо вільно говорити про причини, чому Росія погодилася на цю операцію. Поки що я мовчатиму, оскільки зможу говорити, тільки коли побачу, що всі вони повернулися на підконтрольну уряду територію. Наразі все дуже крихко. Ми хочемо зберегти їхнє життя, захистити їх", — сказав Кулеба на пресконференції на Всесвітньому економічному форумі в Давосі в середу.

Він зазначив, що Україна стикається з ще більшою проблемою примусової депортації українських громадян на територію Росії.

"Я не знаю кількості, скільки українців було примусово депортовано, тому що Росія не ділиться цим ні з ким. Ми не знаємо, де ці люди", — додав Кулеба.

Міністр зазначив, що побоюється, що загальна кількість примусово депортованих до РФ становитиме сотні тисяч людей.

Последние новости

- Advertisement -

Другие новости

- Advertisement -